Jakie olejki do włosów połączyć z brahmi?

Brahmi jest ziołem, które od wieków zalecane jest w ajurwedzie do pielęgnacji włosów. Jeśli twoje pukle potrzebują regeneracji, są osłabione, pozbawione blasku, dolega ci łupież skóry głowy, a włosy wypadają i nie chcą rosnąć – koniecznie wypróbuj olejowanie włosów z pomocą brahmi.

brahmi.jpgWyciąg z brahmi – aby nadawał się do olejowanie włosów – powinien być połączony z odpowiednim olejkiem lub ich mieszanką. Naturalnych olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów jest kilkadziesiąt. Niestety: nie każdy olejek pasuje do konkretnego rodzaju włosów, dlatego warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych olejków i z porowatością swoich włosów. Porowatość włosów to – mówiąc najprościej – informacja na temat stopnia ich zniszczenia. Poznajemy ja po odchyleniu łusek na powierzchni włosa. Im mocniej rozchylone łuski, tym mocniej zniszczony jest włos (chłonie wówczas mnóstwo toksyn i substancji chemicznych pochodzących z kosmetyków, jest słaby i cienki, szybciej się niszczy i bardzo szybko wysycha). Takie włosy nazywa się wysokoporowatymi. Włosy zdrowe, mocne i zadbane mają łuski przylegające do siebie. Takie kosmyki niełatwo zniszczyć, niemniej jednak również wymagają pielęgnacji – dopranej do ich stanu i kondycji. Włosy niskoporowate łatwo jest przeciążyć i przetłuścić, dlatego do nich również należy wybrać odpowiedni olejek. Brahmi jako zioło głęboko odżywiające włosy idealnie zestawia się z olejkami wszelkiego typu. Dużą zaletą brahmi jest również to, że pasuje do każdego rodzaju włosów. Aby zapewnić puklom jak najlepszą pielęgnację, należy po prostu zestawić je z odpowiednim olejkiem. Jakim?

Brahmi do włosów niskoporowatych – połącz je z olejkiem kokosowym, babassu, palmowym.

Brahmi do włosów średnioporowatych – połącz je z olejkiem migdałowy, makadamia, arachidowym, sezamowym, arganowym, z awokado.

Brahmi do włosów wysokoporowatych – połącz je olejkiem winogronowym, słonecznikowym, lnianym, z pestek dyni, z czarnuszki, kukurydzianym.